KATEGORİLER

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

-  Oto Erdem Sanal Mağazamızdan Alışveriş Yapan Tüm Üyelerimiz Bu Sözleşmedeki Şartları Okumuş ve Kabul Etmiş Sayılır.

 

1- 18 yaşından küçükler OTO ERDEM ' den alışveriş yapamaz.

 

2- OTO ERDEM ' den belirtilen kredi kartları ( Visa, MasterCard ) veya banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Beş gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. (Ürünler ortalama 1-5 gün içinde tedarik edilip becorder olduğu takdirde satıcı tarafından iptal ediliebilir)Siparişlerin işlem görme zamanı, siparişin verildiği an değil, yapılan ödemenin banka hesaplarımızda bloke edildiğinin belirlendiği andır. Belirlenen bu ödeme seçeneklerinin haricindeki seçenekler tarafımızdan kabul görmeyecektir.

 

3- OTO ERDEM tüm siparişlerinizi, MALİYE BAKANLIĞI ' nın belirlemiş olduğu şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki fiyatlar TL olarak belirtilmiştir. Satılan ürünlerin KDV oranları yasalarda belirtildiği şekilde faturada yer alacaktır. OTO ERDEM sanal mağazada satışa sunmuş olduğu ürünlerin fiyatlarını KDV DAHİL olarak belirtmiştir.

 

4-OTO ERDEM sanal mağazada müşterinin almış olduğu ürün fiyatı, yanlış yazılmış olsa dahi geçerli olan fiyattır. Sadece sistem ve yazılım hatalarından OTO ERDEM sorumlu değildir. Bu gibi durumlar müşteriye telefon, e-mail, fax veya yazılı olarak bildirilecektir.

 

5- Sözleşmenin imzalandığı tarihte ve sonrasında beklenmeyen veya öngörülmeyen, alıcı ve satıcının kontrolleri dışında gelişen, vuku bulması ile tarafların ayrı ayrı veya her ikisinin beraber sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma, grev, lokavt,üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebep süreklilik arz ederse tarafların yükümlüklerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

 

6- OTO ERDEM sattığı birçok ürünü stoğunda bulundurduğu gibi bazı ürünlerde stoksuz çalışmaktadır, bazı ürünlerse tedarikçi firmaların depolarında o an bitmiş olabilir. Gerekli değişiklik yapılmadan bir satın alma gerçekleşmişse, ilgili birimimiz tarafından size posta telefon veya e-mail ile bilgi verilir ve talep durumunda ödemiş olduğunuz ürün bedeli derhal tarafınıza iade edilir.

 

7- Kredi kartı bilgileri güvenlik açısından sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır . Her yeni alışverişte sistem kredi kartı bilgilerinizi yeniden girmenizi isteyecektir..Bu işlem alışveriş zamanınızın uzamasına sebebiyet verse de sizin kart bilgilerinizin güvenliği için gereklidir.

 

TESLİMAT

 

1- Teslimat, OTO ERDEM ' in anlaşmalı olduğu kargo şirketleri aracılığı ile yapılır

 

2- Paketlerinizin, alışverişinizden sonra size belirtilen süreler içinde yol hava şartları araç arızasından dolayı teslim edilememesi durumunda- info@otoerdem.com ‘ a e-posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paketin tesliminde ıslak imza şarttır. Kredi kartı sahibinin paketi hüviyet tespiti ile teslim alıp, Kargo Teslim tutanağını imzalaması gerekir. Kargo Şirketi'nin sizi ziyareti esnasında adreste bulunmadığız takdirde lütfen bırakılan not çerçevesinde kargo şirketi ile irtibata geçiniz.

 

Zarar görmüş paket durumunda

 

1-Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak, teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.  Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini eksiksiz yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak OTO ERDEM’e ( 0312 278 59 12 ) fakslanıp durum e-mail ile bildirilmelidir. Ürün yeniden temin edilip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanması sağlanacaktır.

 

2- Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı ürünün hasarsız olduğunu düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edilip edilmediğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

 

3- Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirtmeden iade edebilirsiniz. Bu durumda iade kargo ücreti alıcı/müşteriye ye aittir.

 

İade Koşulları

 

1- Anlaşmalı Kargo firması ile yapılan gönderimlerde, paketin taşıma sırasında zarar görmesi durumunda (tutanak tutulması koşulu ile )bu zarar OTO ERDEM tarafından telafi edilir. ( OTO ERDEM müşterinin talebi doğrultusunda anlaşma dışındaki farklı bir kargo şirketi ile de paket gönderebilir (bu istek mail yada fax'la bildirilecektir. Acele Posta Servisi APS dahil), bu durumlarda tüm sorumluluk müşteriye aittir.
Ürünler zarar görmediği takdir de 14 iş günü içinde iadesi yapılabilir.

 

2- Kargo şirketine teslimatlar çoğunlukla 2 gün içerisinde yapılmakta olup teslim süresi 7 güne kadar uzayabilir.

 

KARGO

 

1- Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.

 

2- OTO ERDEM gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. Müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişiklik için ek bir ücret talep edilmez.

 

3- Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi'yle (kargoya verildiği andan itibaren)tahmini 1-7 gündür. Aksi belirtilmedikçe kargo ücreti alıcıya(müşteriye) aittir. Kargo bedeli tarafımızca karşılanacak ürünlerin açıklamalarında bu durum belirtilecektir.Ürünlerde kargo ücreti ağırlık veya hacime göre hesaplanmaktadır.

 

İADE

 

   -Sorunlu ürünlerin iade koşulları : OTO ERDEM iade işlemlerinde 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. OTO ERDEM' de satılan her mal 7 gün içerisinde iade alınabilir. Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

 

    -İadesi yapılacak olan ürünler, OTO ERDEM 'in çalıştığı kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Sadece Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ki ilk 7 gün içerisinde elimize geçtiği taktirde kargo ücreti OTO ERDEM tarafından karşılanacaktır. Aksi taktirde ücret müşterimize aittir.

 

Özel ürünler

 

   - Bazı özel kategorilerdeki ürünler için yukarıdaki maddelere ek olarak aşağıdaki uyarıların da dikkate alınması gereklidir: İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

 

• Ürünün faturası,

 

• İade gerekçesini bildiren e-mail veya faks dilekçesi. 

   
• 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa
standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi
gerekmektedir. 


   
Ancak bazı OTO ERDEM , kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği
farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade
prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları
öncelikli olarak geçerlidir. 


   
Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması
duru
munda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün hemen işleme

alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın insiyatifindedir.

Orjınal parçalar da sadece yetili servisde montajı yapıldığında garanti kapsamına girmektedir.Harici bir işlemde garanti servis dışı kalır.

 

 

 

Genel şartlar:

 

- Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, her hangi bir müdahelede bulunmadan ,kullanmadan ve ürünün tekrar
satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre
içinde neden belirtmeden iade edebilirsiniz.

 

ELEKTRONİK ürünlerin arızalı olması durumu dışında ambalajları açılmışsa hiçbir
şekilde iade edilemez.

Hasarlı ve değişecek ürünler OTO ERDEM ' e ulaştıktan sonra 3 (üç )-  7( yedi) işgünü içerisinde işleme alınırlar.

 

- Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş üzeri yazılmış veya tekrar satışını engelleyebilecek hal oluşmuş şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

 

- İade orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

 

- Bu durumda alıcı OTO ERDEM ' in düzenleyeceği belgenin doğruluğuna itibar edecektir.

 

- Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

 

- İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.(Eksik,hasarlı ve ayıplı ürün teslimlerinin iadelerinde kargo ücreti OTO ERDEM ' e aittir)

 

- Mağazamıza verilen siparişler, bir dizi güvenlik tedbirinden geçtikten sonra müşterimize gönderilir. Müşteri güvenliğini temin etmek için OTO ERDEM bazı ek bilgiler talep edebilir, Müşterimiz bu talepleri karşılamakla yükümlüdür. Banka veya yöneticilerimiz tarafından güvenli görülmeyen veya kuşku uyandıran siparişler gönderilmez.

 

Üye Bilgileri :

 

Üye, bilgilerini eksiksiz ve hatasız girmelidir.

Teslimat için sabit telefon numarası adres ve Vergi numarası zorunludur.

 

Fiyat Politikası :

 

Satılan tüm ürün fiyatlarını serbest ekonomi kuralları gereği OTO ERDEM belirler. Etiket fiyatı , satış fiyatı ve indirimli fiyat buna dahildir. Tüm fiyatlar ithalatçı, dağıtıcı, üretici tarafından tavsiye edilen satış fiyatlarıdır. Mağazamız tarafından tahsil edilen tüm ücretler ilgili bölümlerde müşterilerimizin görebileceği şekilde açıkça görüntülenir. Bu fiyatlara alım gerçekleştikten sonra itiraz edilemez. Lütfen mağazamızdan alışveriş yapmadan önce diğer mağaza fiyatları ile sitemiz fiyatlarını karşılaştırın. Önemli fiyat farklarını bildirerek bizi ve diğer kullanıcıları hatalı alışverişe karşı koruyun. (Yazılım hataları Hariçtir)

 

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.

-OTO ERDEM ‘ den alışveriş yapan kişi yukarıda yazılı tüm maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

Telefon : 0850 305 0 222

FAX : 0312 278 59 12

OTO ERDEM SANAL MAĞAZA YÖNETİMİ.

OTO ERDEM